Vše pro vaše zdraví...
+420 731 372 222
CS
Přihlášení

Zmrazená čerstvá potrava pro ryby a bezobratlé živočichy

Červená komáří larva (Patentka) – (Chironomus sp.)

Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb.
Tento ,,červ“ je populární především pro svou barvu a chuť čerstvého masa. Ať už v živém, mraženém, nebo lyofilizovaném stavu, jsou tyto larvy nejprodávanější přírodní potravou pro akvarijní ryby po celé Evropě. Některé typy mají vskutku extrémně vysokou hladinu hormonu Hemoglobin. Jejich charakteristicky rudá barva společně s nepřetržitým kroucením a pohybováním, mají na ryby téměř magnetické účinky. Jejich stravitelnost je takřka pro všechny ryby dokonalá. Využitelné energetické hodnoty jsou více než uspokojivé. 

Bílá komáří larva (Koretra) – (Chaoborus flavicans)

Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb s vyššími nároky na rozmanitost potravy. Nutričně patří k těm nejvýše umístěným.
Koretra a také Krystalová komáří larva z rodu Chaoborus, jsou velice doporučovaným krmivem.  Zejména se vyskytují v čistých a hlubokých vodách, kde se živí malými planktonickými korýši. Mají vysoký obsah proteinů a specifický poměr nenasycených mastných kyselin, které stimulují připravenost ryb na reprodukci, především jedná-li se o masožravé ryby.  

Cyklop

Nepostradatelný prvek všech krmných progamů. Užití – bezvyjímky všechny druhy akvarijních ryb.
Cyklop je základním zdrojem obživy pro ryby žijící v proměnlivých klimatických zónách. Larvy Cyklopu jsou nenahraditelné jako startovací krmivo pro potěr ryb žijících ve stojaté, či pomalu tekoucí vodě. Krmení cyklopem se později prokáže na malých rybkách, nejen pro svou nutriční hodnotu, ale také pro vysoký obsah proteinů, tuku a karotenu, což vše rapidně zvyšuje jejich růst. Stejně jako Algae (řasa), která je požíraná cyklopem, může být používána jako doplněk výživy (na rostlinné bázi) ryb. Algae zde zajisté hraje smysluplnou roli. Většina řas obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, bez kterých ryby nemohou žít. 

Artemie – (Artemia franciscana)

Společně s Cyklopem je Artemie druhé nejužívanější krmivo. Užití – spíše větší druhy ryb ( Barbusy, větší Tetry, Čichavci...)
Progresivní industriální rybí chovy, jak na prodej akvarijních miláčku, tak i pro lidskou konzumaci, by byly nemožné bez chované Artémie. Hluboce zmrazená artémie se prodává na trhu ve velikém množství a je 2. nejpopulárnějším krmivem pro ryby, hned po patentkách. 

Mysis

Ideální doplňkové krmivo pro všechny druhy ryb, které jsou schopni Mysis zkonzumovat. Nutričně velice výživný.
Velikost: 8-15 mm
Mysis je malý kořýšovec, který vypadá jako krevetka, ale nemá 10 nožiček a proto se neřadí do kmene ,,Decapoda". Je loven v Baltském moři nebo se dováží z lovišť v Číně. V IT-Tropic Mysis chovají v brakické vodě s poměrem mořské soli 12 g/l. Takže náš Mysis je schopen žít v tropické vodě i po několik dní. Tato velice maličká krevetka, je preferovanou výživou pro ,,mořské koníky“. Čerstvě chycení mořští koníci často nepřijmou jinou potravu, než právě živý Mysis. Všichni ostatní obyvatelé nádrži, kteří jsou schopni si s touto delikatesou poradit, ukáží, jak jsou vděční svým chovatelům za toto krmivo, tím že zůstanou zdraví a vzroste jejich připravenost na reprodukci. 
Krmivo pro všechny sladkovodní a mořské masožravce. Významně podporuje tření ryb a obsahuje mnoho bílkoviny a kvalitních tuků.

Kril (kořýšovec)

Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…
Dovážíme 2 druhy Krilu:
1. Euphasia superba, který je loven v okolí Antarktidy. Velikost: 3-4 cm
2. Euphasia pacifica, původem z lovišt v okolí Aljašky. Velikost 1,5-2,5 cm
Krmivo pro všechny masožravé nebo částečně masožravé ryby sladkovodní a mořské. Kril v celku je zvláště vhodný pro skupinové dravce, Perutýny atd. Dále pro sasanky, krevety, kraby a jiné bezobratlé masožravce. Výtečné krmivo pro africké i americké cichlidy a v drcené podobě i terčovce, skaláry a cichlidky. Krill se živí pouze mořskou řasou a právě proto obsahuje vysoké množství přírodního astaxanthinu, vitamínů, stopových prvků, omega-3 a jiných nenasycených mastných kyselin. Používá se takřka pro všechny druhy akvarijních ryb v celé i sekané podobě a do směsí.

Golden shrimps (zlaté krevetky)

Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…
Jsou to červené, nebo oranžové krevetky lovené v Černém moři.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Přidávají se do rybích směsí v sekané podobě. Jsou pro ryby dobře stravitelné a obsahují vyjma vitamínů a minerálů i karoteny.

Mussels (mušle) slávky

Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – cichlidy, terčovce, skaláry, sumce, rejnoky…. Ideální potravou pro želvy, raky a kraby.
Velikost: 2-4cm (celé)
Slávky jsou povařené, oloupané (zbavené ulity), nadrobno nasekané a proplachované. Patří do čeledi ,,Mytilus" lovené v Baltském moři.
Mušle jsou výborným krmivem pro tropické rejnoky, želvy a ostatní tropické nebo mořské dravce. Sekanými mušlemi je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce. Přidávjí se do směsí pro terčovce, skaláry a cichlidy.

Humří jikry / vajíčka

Proteinová bomba pro všechny druhy ryb dorůstajících větších velikostí.
Toto je nejdražší mražené krmivo. Jsou to jikry z „Rock Lobsters" importovaných z Thajska. Velice dobrá výživa pro většinu rybího potěru, malé mořské rybky, sasanky a jiné bezobratlé. Díky značnému obsahu proteinů, chovatelé terčovců zaznamenávají nejrychlejší růst mladých jedinců právě užíváním tohoto krmení. Je to nepostradatelná složka krmného programu a směsí.